Клімик Анатолій Улянович
Колишній член КМТ
Список основних публікацій:
  1. N.Ja. Vilenkin and A.U. Klimyk, Representations of Lie Groups and Special Functions vol. 1-3, Kluwer, Dordrecht, 1991-1993.
  2. N.Ja. Vilenkin and A.U. Klimyk, Representations of Lie Groups and Special Functions: Recent Advances Kluwer, Dordrecht, 1995
  3. A.U. Klimyk and K. Schmudgen, Quantum Groups and Their Representations Berlin and New York, Springer, 1997.
  4. П.И. Голод и А.У. Климик, Математические основы теории симметрий РХД, Москва, 2001.
  5. N.M. Atakishiyev and A.U. Klimyk, On discrete q-ultraspherical polynomials and their duals J. Math. Anal. Appl., 306 (2005), 637-645.
Додаткова інформація:
Анатолій Улянович Клімик народився 14 квітня 1939 року в селі Угринівка Хмельницького району Вінницької області. В 1956 році вступив на фізико-математичний факультет Ужгородського університету, який закінчив у 1961 році. З 1961 року по 1964 рік працював вчителем середньої школи с.Ставне Великоберезнянського району Закарпатської області. З 1964 року по 1967 рік проходив підготовку в аспірантурі Інституту математики АН УРСР та Інституту теоретичної фізики АН УРСР. В 1967 році він захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата, а в 1982 році - доктора фізико-математичних наук.

З 1967 року по 1989 рік працював на посадах молодшого, старшого і провідного наукового співробітника Інституту теоретичної фізики АН УРСР. З 1989 року по квітень 2008 року очолював відділ Математичних методів в теоретичній фізиці Інституту теоретичної фізики НАН України.

А.У. Клімик - всесвітньо відомий фахівець в області теорії представлень груп і алгебр Лі, сучасної теорії спеціальних функцій, математичної фізики та некомутативної геометрії. А.У. Клімик - автор 10 монографій, опублікованих вітчизняними та зарубіжними видавництвами, та понад 170 статей, опублікованих у зарубіжних та вітчизняних журналах.

Монографія "Представлення груп Лі і спеціальні функції"(4 томи) стала найбільш фундаментальною монографією в світовій літературі із сучасної теорії спеціальних функцій. Остання його монографія "Квантові групи та їх представлення" (Шпрінгер 1997) також стала широко відомою і цитованою в роботах авторів математичного і фізичного співтовариств.

А.У. Клімик - член ряду редколегій зарубіжних та вітчизняних видань ("Алгебри, групи і геометрії" (США), "Інтегральні представлення та спеціальні функції" (Гордон енд Бріч, Англія), "Методи функціонального аналізу і топології", електронного журналу "SIGMA".

Наукову роботу А.У. Клімик поєднував з педагогічною роботою. Для студентів фізичного факультету Київського університету він читав цикли лекцій з теорії представлень груп та алгебр Лі. Під його керівництвом захистились 2 докторські і 6 кандидатських дисертацій. За досягнення в розвитку математичних наук і науково-педагогічну роботу А.У. Клімика відзначено рядом нагород. Зокрема, орденом "Знак Пошани", медаллю "За доблесну працю", Державною премією України в галузі науки і техніки 2001 року, "Почесною грамотою Верховної Ради України" (2006 рік).

22 липня 2008 року на 70-році життя Анатолій Клімик пішов від нас ... . Світла память про нього завжди залишиться в наших серцях.