Сьогодні все більшого значення набуває інформатизація освіти та розробка методичних системи, технологій, методів і організаційних форм навчання, що дозволяють удосконалити механізм управління системою освіти в сучасних умовах інформаційного суспільства. Основними інтернет-технологіями, що використовуються в освітніх цілях, є засоби синхронної та асинхронної комунікації. У даному дослідженні був розглянутий інтернет-форум, як засіб асинхронної комунікації. У ході дослідження була побудована та описана концептуальна модель інтернет-форуму, визначені роль і перспективи інтернет-спільнот типу «форум» в соціокультурній системі сучасного інформаційного суспільства, а також спроектований та програмно реалізований прототип студентського web-форуму.
Розглядається покращена оцінка найменших квадратів у векторній лінійній моделі з похибками у змінних за умов невипадкових регресорів, за умов коли точність спостереження регресорів є рівномірно обмеженою та спадною із зростанням кількості вимірювань. Встановлені умови консистентності та строгої консистентності оцінок для гетерескедастичного випадку та умови асимптотичної нормальності за умов гомоскедастичного випадку.
Розглядається проблема чисельного розв'язування задач класифікації напівавтоматичного навчання. Для таких задач пропонуються нові стійкі алгоритми, що базуються на спектральних властивостях графа в Лапласіане та дозволяють ефективно задіяти непомічені дані для відновлення многовиду. Апроксимаційні властивості побудованих алгоритмів буде продемонстрировано за допомогою чисельних експериментів.
Проаналізовано інсунуючі системи пожежонебезбеки, та доступні бази
даних пожеж. Проаналізовано індекс FWI. Здійснено попередню обробку
супутника Sentinel-3 та на основі цих даних проаналізовано дані, які
входять для цього індексу.
Методом калориметрії досліджено ентальпії змішування розплавів систем Ni-Zr і Ni-Hf в усьому інтервалі складів при 1770 К. Показано, що рідкі сплави утворюються із виділенням великої кількості теплоти. Мінімальні ентальпії змішування близькі до -50 кДж/моль для розплавів обох вивчених систем. За моделлю ідеальних асоційованих розчинів розраховано термодинамічні властивості сполук, асоціатів і розплавів цих систем.